March 2017
Mec. Piotr Wachowski to zaufany I doswiadczony Polski Adwokat w Chicago i przedmiescia
Kiedy będzie Ci potrzebna pomoc prawnika do sprawy związanej z wypadkiem samochodowym?
TNie będziesz potrzebować adwokata do pomocy przy rutynowych sprawach związanych z odszkodowaniami z wypadków samochodowych, jeśli tylko poświęcisz trochę czasu na zaznajomienie się z tematyką roszczeń odszkodowawczych. Najwazniejsze jest rozeznanie, którymi sprawami mozesz zająć się samodzielnie, a do których potrzeba adwokata. Zanim podejmiesz decyzję o samodzielnym poprowadzeniu sprawy, dobrze jest przemyśleć pięć następujących kwestii.
                                                                                                                                                   Source: Nolo/David Goguen
Oto 5 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, kiedy chcesz samodzielnie poprowadzić sprawę odszkodowania z wypadku samochodowego lub wynająć adwokata.
1. Czy podwaza się winę spowodowania wypadku lub czy inny kierowca i jego ubezpieczenie zeznaje, ze inny kierowca jest sprawcą wypadku?
Tam, gdzie podwaza się winę spowodowania wypadku samochodowego , przegrasz sprawę i nie dostaniesz nic, jeśli nie udowodnisz winy innego kierowcy. Nie mozesz więc podjąć takiego ryzyka. Jeśli będzie miał miejsce spór o sprawstwo wypadku, w szczególności jeśli odbędzie się on w sądzie, który zastosuje techniczne reguły postępowania dowodowego, stawka będzie zbyt wysoka, aby poprowadzić sprawę samodzielnie i potrzebne będzie wsparcie adwokata.

2. Jak wysokie są Twoje wydatki z własnej kieszeni na takie rzeczy, jak świadczenia zdrowotne i z tytułu utraconego wynagrodzenia?
Być moze uda Ci się zaspokoić swoje roszczenia, jeśli Twoje wydatki własne sięgną 2.000, 3.000 lub 5.000 Dolarów. Jeśli jednak Twoje roszczenia o zaspokojenie wydatków własnych sięgają 15.000, 20.000 Dolarów lub więcej, nie powinieneś samodzielnie prowadzić swojej sprawy. Musisz podjąć decyzję, w którym miejscu sprawa jest zbyt duza, aby prowadzić ją samodzielnie i gdzie lezy górna granica Twoich mozliwości. 

3. Jak powazne były obrazenia, które odniosłeś w wypadku i jak długo trwało leczenie?
Jeśli odniosłeś powazne obrazenia, jak złamanie lub uraz krązka międzykręgowego o długotrwałym czasie leczenia, a w szczególności, jeśli odniosłeś stały uszczerbek na zdrowiu, który będzie Ci dokuczał do końca zycia, Twoje roszczenia odszkodowawcze z pewnością będą wysokie i powinieneś wynająć prawnika jako profesjonalnego reprezentanta w Twojej sprawie.

Ostatnie dwa pytania stanowią inny sposób powiedzenia, ze im większa sprawa, tym większa jej stawka i tym mądrzej jest mieć profesjonalistę przy swoim boku. Zelazną regułą jest fakt, ze im większa sprawa, tym ostrzej druga strona będzie się bronić. Dowiedz się więcej o wartości odszkodowań z wypadków samochodowych
.

Oto inny sposób wytłumaczenia. Nie zoperujesz się sam, ale sam opatrzysz małe rozcięcie lub siniaka w drobnym urazie. Istnieje wiele spraw, których mozesz podjąć się samodzielnie, lecz próba poprowadzenia duzych spraw byłaby wielce nierozsądna.

4. Czy zakładasz sprawę w sądzie?
Jeśli zakładasz sprawę w sądzie i nie mozesz skorzystać z alternatywnego rozwiązania, takiego jak przyjaznego konsumentom sądu spraw mniejszej wagi, będziesz potrzebować prawnika znającego się na regułach sądowych. Daj sobie uczciwą szansę na wygranie sprawy i zapewnienie ochrony swoich praw.

5. Czy jesteś skłonny zainwestować 5 do 10 godzin na naukę o tym, jak uzyskać zadośćuczynienie roszczeń za wypadek samochodowy i wtedy rzeczywiście załozyć sprawę w sądzie?
Wszystkiego o rutynowych sprawach uzyskania zadośćuczynienia prawdopodobnie dowiesz się w 2 lub 3 godziny. Wtedy będziesz musiał poświęcić trochę więcej czasu na poinformowanie się o tym, jak zająć się sprawą i uzyskać zadośćuczynienie. Ilość czasu waha się w zalezności od sprawy, lecz wyniesie prawdopodobnie od 5 do 10 godzin.
moneybag_graphic.jpg
 
Jeśli po prostu nie chcesz poświęcić tyle czasu, wynajmij adwokata i wcześnie przekaz mu sprawę, aby mógł wykonać swoją pracę. Jeśli jednak chcesz samodzielnie spróbować dochodzić roszczeń, nie wahaj się. Pózniej zawsze mozesz zmienić zdanie i wynająć prawnika, który włączy się do procesu, jeśli Tobie zabraknie odwagi.

Samodzielne poprowadzenie sprawy o uzyskanie odszkodowania jest wykonalne i opłacalne. Adwokaci pobierają honorarium równe 1/3 wysokości odszkodowania (a niekiedy nawet więcej), jeśli więc uzyskasz odszkodowanie rzędu 10.000 Dolarów, 3.000 zostanie w Twojej kieszeni. Niezle, jak na 7 do 10 godzin pracy. Oczywiście, jeśli Twoja sprawa jest zbyt powazna lub nie czujesz się na siłach, aby poprowadzić ją samodzielnie, oddaj ją prawnikowi. Dwie trzecie to zawsze coś, i lepiej niz nic!
5528 W Belmont Ave
Chicago, IL 60641
Mapa oraz trasa dojazdu
Telefon: 847-823-9039
Peter@bellas-wachowski.com
www.piotrwachowski.com