July 2018 | Temmuz 2018
Mine Kaplangı to curate the third digital platform ‘Museum Without Walls’ 

Jury members selected Mine Kaplangı to be the third curator of Museum Without Walls amongst 51 applications. Her exhibition entitled ‘Dancing with Witches’ will be online on our digital arts platform from January 2019. Click here to visit previous exhibitions.
Mine Kaplangı, ‘Duvarları Olmayan Müze’ dijital platformunun üçüncü küratörü oldu

Jüri üyeleri, yapılan 51 başvuru arasından Mine Kaplangı ’yı ’Cadılarla Dans Etmek‘ başlıklı sergi konseptiyle ‘Duvarları Olmayan Müze’ dijital platformunun üçüncü küratörü olarak seçti. Sergi Ocak 2019’dan itibaren dijital sanat mekanımızda gezilebilecek. Bugüne kadar açılmış iki sergiyi gezmek için tıklayın.
Participants announced for the 4 th Istanbul Design Biennial

4th Istanbul Design Biennial , titled ‘A School of Schools’ and curated by Jan Boelen with Nadine Botha and Vera Sacchetti announced its first participants. With the support of the British Council, works of UK based designers Dr. Nelly Ben Hayoun, Studio Legrand Jager, ABÄKE and Navine G. Khan-Dossos will be open to visit between 22 September and 4 November in six different venues spread around Istanbul.

Dördüncüsü düzenlenecek İstanbul Tasarım Bienali'nin katılımcıları belli oldu

Küratörlüğünü Jan Boelen, Nadine Botha ve Vera Sacchetti’nin üstlendiği ve bu sene ‘Okullar Okulu' temasıyla sanatseverlerin karşısına çıkacak olan 4. İstanbul Tasarım Bienali 'nin ilk katılımcıları belli oldu. British Council desteğiyle Birleşik Krallık’tan katılacak tasarımcılar arasında Dr. Nelly Ben Hayoun, Studio Legrand Jager, ABÄKE ve Navine G. Khan-Dossos’un da bulunduğu bienal 22 Eylül – 4 Kasım tarihleri arasında şehre yayılmış altı farklı mekanda gezilebilecek. 
News / Haberler
Banu Cennetoğlu to present her first solo exhibition in the UK / Banu Cennetoğlu Birleşik Krallık'taki ilk kişisel sergisini açıyor

Chisenhale Gallery will host Istanbul-based artist Banu Cennetoğlu’s first solo exhibition in a UK institution. Cennetoğlu’s work incorporates methods of mapping, collecting and archiving in order to question and challenge the politics of memory, as well as the distribution and consumption of information.  

Chisenhale Sanat Galerisi, İstanbullu sanatçı Banu Cennetoğlu'nun Birleşik Krallık’ta açılan ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapacak. Cennetoğlu'nun eserleri , hafıza siyaseti ile bilginin nasıl dağıtıldığı ve tüketildiği gibi konuları sorgulayarak, bunlara meydan okumak üzere haritalama, toplama ve arşivleme yöntemlerininin nasıl kullanıldıklarını sergiliyor.
Halil Altındere and Özge Topçu to present their work at Art Night 2018 / Halil Altındere ve Özge Topçu Art Night 2018'de eserlerini sergileyecek

Art Night is a free contemporary arts festival that puts art into different locations around London for one night a year. This year, Art Night will host Halil Altındere’s ‘ Space Refugee ’, a multi-media installation based on Muhammed Ahmed Faris, the first Syrian cosmonaut in the British Interplanetary Society and ‘Agora’ , a participatory site-specific installation project led by Özge Topçu in New Covent Garden Market.

Her yıl sanat eserlerinin Londra'nın farklı mekânlarında bir geceliğine sergilendiği ücretsiz bir modern sanat festivali olan Art Night'a Halil Altındere ve Özge Topçu'nun eserleri de konuk oluyor. Altındere'nin ilk Suriyeli kozmonot Muhammed Ahmed Faris'ten yola çıkan bir multimedya enstalasyonu olarak yarattığı ‘Space Refugee’ isimli eserine British Interplanetary Society, Topçu'nun yönetiminde hazırlanan ve katılımcı odaklı mekâna özgü bir enstalasyon projesi olan ‘Agora’ ya da New Covent Garden Market ev sahipliği yapacak.
Fashion Designers have been selected for the International Fashion Showcase 2019 / International Fashion Showcase 2019'da yer alacak moda tasarımcıları belli oldu

The International Fashion Showcase (IFS) nurtures and presents work from the most exciting fashion talent from around the world. Working in partnership, British Council, British Fashion Council, London College of Fashion and Somerset House provide a tailored programme for 16 emerging international designers, including a business development programme lead by London College of Fashion and a creative residency within Somerset House Studios in London.

International Fashion Showcase (IFS) dünyanın dört bir yanından en heyecan verici yeteneklerin eserlerini destekleyerek görünürlüklerini arttırıyor. Bu sene IFS kapsamında British Council, British Fashion Council, London College of Fashion ve Somerset House ortaklığı ile kariyerlerinin başındaki 16 uluslararası tasarımcıya London College of Fashion tarafından yürütülen bir iş geliştirme programının ve Londra'daki Somerset House Studios'daki yaratıcı ihtisas programının da dâhil olduğu özel bir eğitim programı sunulacak.
British musician Steven Wilson to perform at Zorlu PSM / Britanyalı müzisyen Steven Wilson Zorlu PSM'de sahne alıyor

Founder, lead guitarist and the lead vocalist of the legendary British progressive rock band Porcupine Tree, Steven Wilson will perform in Zorlu PSM on 22 July. After releasing his fifth solo album ‘To the Bone’, Wilson will give his second performance in Istanbul after his first show on 2 May 2016. Typically encompassing numerous musical genres, including pop, metal, progressive rock, electronica and jazz, Wilson offers a musical and visual feast. You can access to the tickets from here.  
 
Britanyalı efsanevi progresif rock grubu Porcupine Tree'nin kurucusu, baş gitaristi ve vokalisti Steven Wilson 22 Temmuz'da Zorlu PSM'de sahneye çıkıyor. Wilson, beşinci solo albümü ‘To the Bone’un yayımlanmasının ardından en son 2 Mayıs 2016'da ilk kez konser verdiği İstanbul'da ikinci kez dinleyicileriyle buluşacak. Albümlerinde genel olarak, pop, metal, progresif rock, elektronik müzik ve caz gibi çeşitli türleri harmanlayan Wilson, müzikseverlere müzikal ve görsel bir şölen vadediyor. Konserin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.
© 2018 British Council
You have received this newsletter because you registered on our website or previously showed interest in British Council news. If you wish to opt out of future newsletters please unsubscribe here.
The British Council is committed to a policy of equal opportunity and welcomes people from all sections of the community.
British Council çalısmalarını fırsat esitliği ilkesine bağlı olarak insanlar arasında hiçbir ayrım gözetmeksizin sürdürmektedir.