Kasım 2019 | November 2019

Bebekler ve çocuklar için bir uluslararası sanat festivali olan Atta Festival'in dördüncü yılında gösterilecek olan bu oyun, 30 Kasım saat 13.00'da Akbank Sanat'ta ve 1 Aralık saat 17.00'da Kadıköy Theatron Yeldeğirmeni'nde izlenebilecek. Biletler için.


As an international arts festival for children and babies, Atta Festival will host this play at Akbank Sanat on 30 November, 13.00 and at Kadıköy Theatron Yeldeğirmeni on 1 December, 17.00. For tickets.

Murat Daltaban'ın Londra Arcola Tiyatrosu ve DOT iş birliğiyle sahnelediği oyun, her yıl Birleşik Krallık'tan yalnızca beş oyunun seçildiği koleksiyonun bir parçası oldu.


The play, staged by Murat Daltaban in collaboration with the London Arcola Theater and DOT, is going to be included in the collection where only five plays are selected each year from the UK.
© 2019 British Council
You have received this newsletter because you registered on our website or previously showed interest in British Council news. If you wish to opt out of future newsletters please unsubscribe here.
The British Council is committed to a policy of equal opportunity and welcomes people from all sections of the community.
British Council çalısmalarını fırsat esitliği ilkesine bağlı olarak insanlar arasında hiçbir ayrım gözetmeksizin sürdürmektedir.