NFG logo
NFG Nieuwsflits
12-05-2021 | nr. 304
Enquête NFG Community
Beste NFG-geregistreerde, 
 
Graag zouden wij je medewerking willen vragen voor het volgende:
 
Wij zijn als NFG voortdurend bezig met het ontwikkelen van ons aanbod naar onze registerleden. Om jou nu, maar ook zeker in de toekomst, beter van dienst te zijn, hebben wij samen met Klik Company een behoeftemeting opgesteld. 
Omdat we zeer veel waarde hechten aan jouw oordeel en bevindingen, vragen wij je als zeer gewaardeerde NFG-hulpverlener, om hier aan deel te nemen. 
 
Wij verwachten in de Nieuwsflits van 27 mei a.s. een enquête te kunnen plaatsen.
In de nieuwsflits van donderdag 27 mei tref je dan de link aan naar deze enquête. In deze enquête vragen we onder andere naar jouw mening omtrent ons aanbod, jouw wens voor de toekomst met betrekking tot ontwikkeling, ambities en connectie met andere NFG-registerleden in de vorm van een NFG-Community. 
 
De uiteindelijke resultaten zullen uiteraard met jou gedeeld worden.
Alvast bedankt voor je medewerking.
Intervisiegenoten gezocht
Lierop-Asten-Someren en omgeving (Noord-Brabant)

Onze intervisiegroep (een relatietherapeut / een relatie- en individueel therapeut voor vrouwen / een VoetreflexPlus therapeut) is op zoek naar nieuwe leden.
Ben je geïnteresseerd? Neem dan voor een kennismaking contact op met mij: Ingrid Druyts, info@idcounseling.com, 06-24835577.
NFG Facebook
Boekverloting

‘Mijn lichaam, mijn trauma, mijn ik’
Franz Ruppert / Harald Banzhaf

In TCC-magazine editie 2-2021 staat op pagina 41 een uitgebreide boekrecensie van het door Uitgeverij Mens! aan ons beschikbaar gestelde boek "Mijn lichaam, mijn trauma, mijn ik"

Een psychotrauma dat niet is geheeld, laat sporen na in het lichaam en kan tot uitdrukking komen in pijn, ontstekingen of ziekten. Via elk lichamelijk symptoom kan een gedeelte van de onverwerkte levensgeschiedenis zichtbaar worden. Wanneer de onderliggende trauma’s worden geheeld, wordt het zelfhelend vermogen van het lichaam ondersteund.

Franz Ruppert laat in zijn uitgebreide inleidende hoofdstuk zien hoe de menselijke psyche zich opsplitst als reactie op overweldigende ervaringen, wat de gevolgen hiervan zijn voor ons ik-bewustzijn en onze identiteit en hoe psychotrauma en fysieke aandoeningen onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn.

Harald Banzhaf, arts, beschrijft in zijn uitgebreide inleidende hoofdstuk op welke manier traumatische stress doorwerkt in ons lichaam. Hij baseert zich hierbij onder andere op de neurobiologie en epigenetica.

Wil jij dit boek winnen? Kijk dan op onze Facebookpagina hoe je kans maakt. Op 25 mei as. maken wij de winnaar bekend.
Bij- en/of nascholing
Hieronder vind je een selectie van
de NFG-agenda:

3 juni
Duur: 4 dagen
Locatie: Amersfoort

26 juni
Duur: 1 dag
Locatie: Oss

2 juli
Duur: 1 dag
Locatie: Den Haag


Kijk hier voor de volledige agenda
Uit andere media
Dit is waarom een alcoholverslaving vaak ongemerkt begint

Een drankje drinken is breed maatschappelijk geaccepteerd. Niemand kijkt vreemd op als je nog een glas drinkt terwijl je eigenlijk al genoeg hebt gehad. Alcohol is overal verkrijgbaar en de meeste mensen hebben er geen enkel probleem mee om het met mate te drinken. Maar voor een grote groep mensen is het een probleem. Naar schatting zijn zo’n 10% van de Nederlanders tussen de 18 en de 65 jaar problematische drinkers. Dat komt neer op meer dan een miljoen mensen.