NFG Nieuwsflits

15-01-2026 | nr. 390

 
Jouw bijdrage voor de NFG- Nieuwsflits?

Wil je iets bijdragen aan de NFG-Nieuwsflits? Informeer naar de voorwaarden:

Suggesties voor ons TCC-magazine?

Laat het ons weten!

Stuur een e-mail naar de redactie.

Nieuws van het secretariaat

Nieuwjaarsgroet


Omdat dit onze eerste Nieuwflits in het nieuwe jaar is, willen wij jullie toch nog van harte een gelukkig, gezond en inspirerend nieuwjaar wensen.


Met trots kijken wij terug op het afgelopen jaar waarin onze beroepsorganisatie is gegroeid met tientallen nieuwe registerleden. In een tijd waarin we binnen de branche zien dat ledenaantallen onder druk staan, beschouwen wij deze groei als een hele mooie bevestiging van jullie vertrouwen in onze organisatie en daarvoor willen wij jullie bedanken.


Ook in het nieuwe jaar blijven wij ons met volle overtuiging inzetten voor onze registerleden. Wij staan jullie bij met raad en daad en blijven ons hard maken voor de belangen en professionele ontwikkeling van psychosociaal werkenden en coaches.


Via onze Nieuwsflits en ons TCC magazine houden wij jullie op de hoogte van ontwikkelingen, actuele thema’s en andere zaken die van belang zijn binnen ons vakgebied.


Samen met jullie bouwen we verder aan een sterke en toekomstbestendige beroepsgroep.

Vakantie Officemanager


In de week van 26 t/m 30 januari a.s. heeft Carry Huijink-Jansen, Officemanager, vakantie. Op donderdagavond 29 januari komt het telefonisch spreekuur te vervallen. De volgende reguliere Nieuwsflits wordt verstuurd op donderdag 12 februari.


Tijdens de vakantie van de Officemanager zullen alleen de meest belangrijke e-mailberichten worden beantwoord.

VGZ stopt met vergoeding van jeugdzorg per 2026

 

In navolging van Zilveren Kruis heeft ook VGZ besloten geen psychosociale zorg/ creatieve therapie/ haptotherapie te vergoeden aan jeugdigen onder de 18 jaar.

Wij hebben hierover geen bericht ontvangen van VGZ, zij hebben dit half november 2025 bekend gemaakt via de (kleine letters) op hun website tegelijk met de polis- en tariefinformatie 2026. In december hebben zij de hulpverleners hierover nog geïnformeerd.

 

Wij kwamen hier zelf dus achter bij het opmaken van het vergoedingenoverzicht 2026 en hebben deze informatie direct verwerkt in ons vergoedingenoverzicht en bij de veel gestelde vragen op onze website. Gelijktijdig hebben wij onze advocaat Gezondheidsrecht hierover bevraagd, want mag dit wel zomaar? Zij heeft dit voor ons uitgezocht en onlangs ontvingen wij haar antwoord. Een verzekeraar heeft, zeker voor wat betreft de aanvullende verzekeringspakketten, veel ruimte om de voorwaarden te wijzigen.

 

Voor nu zal de branche zich moeten beraden of het zinvol is om hierover tegen VGZ stappen te ondernemen. Voor 2026 zal dit in elk geval geen poliswijziging meer opleveren. 

Wijziging visitatiebeleid


Vanaf 1 januari 2026 zullen de reguliere visitaties niet meer eens per 3 jaar maar eens per 5 jaar plaatsvinden. Het NFG-bestuur heeft dit besluit genomen op veler verzoek vanaf jullie kant en in navolging op het beleid van de meeste andere beroepsorganisaties. 


Je treft het hierop aangepaste Visitatieprotocol aan bij de Downloads (na inlog op de NFG-website). 


De visitaties die gecombineerd worden met een audit (alleen van toepassing voor NFG-registerleden die een KMS van QiC hebben) blijven ongewijzigd. 

EVC-standaard ‘vakbekwame hbo jeugd- en gezinsprofessional’ ingetrokken per 9 januari 2026


Vanaf 9 januari 2026 is het niet meer mogelijk om een EVC-traject "vakbekwame hbo jeugd- en gezinsprofessional" te starten. De reden hiertoe is zeer verontrustend. Uit steekproeven is gebleken dat er bij veel van deze EVC-trajecten sprake was van onregelmatigheden en zelfs fraude. Informatie over de gevolgen van deze maatregel lees je terug op de website van jeugdzorg-werkt.nl en skjeugd.nl.

Belangrijk bericht aan Ex-NFG registerleden


Ben je vanaf 1 januari 2026 niet meer bij de NFG geregistreerd, dan herinneren wij jou er hierbij vriendelijk maar dringend aan dat je op je website, briefpapier etc. géén melding meer mag maken van een NFG-registratie. Ons beeldmerk mag niet meer gebruikt worden.


Wij zullen websites hierop binnenkort ook gaan controleren. Vermeld jij nog wel dat je bij de NFG bent geregistreerd, dan zullen wij volgens artikel 9.6 van ons huishoudelijk reglement juridische maatregelen nemen waarvan de kosten, zoals ook gesteld in dit artikel, voor jouw rekening zullen komen. 


Wij hebben jou niet uitgeschreven voor deze Nieuwsflits. Wil je deze niet meer ontvangen, dan kun je op de link "Afmelden" onderaan deze Nieuwsflits klikken om je uit te schrijven.

Belangrijkbericht voor alle NFG-registerleden (m.u.v. aspirant-leden)!


Aan het einde van dit jaar (uiterlijk voor 15 december 2026) moet élk registerlid de herregistratie aanvragen. Oók als je nog maar net bij de NFG bent geregistreerd.


Behaalde je in 2025 te weinig punten, dan kun je dit compenseren door in 2026 meer punten te halen (en andersom mag dit ook uiteraard.


Per jaar dien je de volgende punten te halen;


  • Scholing: 16 punten (waarvan minimaal 4 punten betrekking hebben op PSBK-geaccrediteerde scholing bij een registratie in de vakgroep VPMW of VIG).
  • Intervisie en/of supervisie; 12 punten
  • Vakliteratuur: 2 punten


Eind 2026 moet je dus over de jaren 2025 én 2026 het dubbele aantal punten hebben behaald tenzij je niet deze volledige jaren geregistreerd was bij ons. In dat geval mag je de punten naar rato berekenen.


Tip: wacht niet met het behalen van je punten tot eind 2026. Als er iets niet in orde is, heb je geen tijd meer om het punten te kort te repareren.


Hoe je de punten kunt halen en welk bewijsstukken wij wel/niet erkennen lees je allemaal in de spelregels; https://de-nfg.nl/herregistratie/

Herharling: oproep aan iedereen met een collectieve Zakelijke Inventarisverzekering


Heb jij via de NFG een Zakelijke Inventarisverzekering én heb jij een tweede praktijkadres, meld dit dan bij het secretariaat van de NFG. Wij geven dit door aan de verzekeraar zodat ook dit tweede praktijkadres gratis meeverzekerd kan worden.

 

Intervisiegenoten gezocht

Regio; Online/ Arnhem-Nijmegen


Beste collega's,


Mijn intervisiegroepje zoekt twee extra therapeuten of coaches die met kinderen (0-18) en ouders werken. We komen om de 6 weken online bij elkaar op vrijdagmorgen. En twee keer per jaar ontmoeten we elkaar fysiek in de regio Arnhem - Nijmegen. 


Interesse? Dan kun je me bereiken via www.praktijk-kindertijd.nl 

Kirsten van Berchum

Gezins- en kindertherapeut

 

Bij- en of Nascholing

Hieronder vind je een selectie van

de NFG-agenda:


26 januari

Thema: Non-verbale communicatie met paarden

PSBK- of MBK-accreditatie: nee

Duur: 1 dag

Locatie: Otterlo


29 januari

Thema: Masterclass Trauma en Gehechtheid; taal van het lichaam

PSBK- of MBK-accreditatie: ja

Duur: 1 dag

Locatie: Arnhem


30 januari

Thema: Training psycho-educatie in stressregulatie

PSBK- of MBK-accreditatie: nee

Duur: 1 dagdeel

Locatie: Rotterdam


Op zoek naar PSBK (of MBK) geaccrediteerde bijscholing? Hier lees je welke scholingen wij erkennen.


Kijk hier voor de volledige agenda

 
 

Links

NFG-website

TCC-magazine op Facebook

Koepel NAP


Volg ons ook op Facebook en LinkedIn

De medewerkers van het NFG-secretariaat zijn niet aansprakelijk voor de inhoud van ingezonden artikelen, overgenomen berichten en brieven. De NFG nieuwsflits is met de grootst mogelijke zorg samengesteld. Noch de samenstellers, noch de NFG stellen zich aansprakelijk voor eventuele schade als gevolg van vermeende adviezen, onjuistheden en/of onvolledigheden.
 
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt d.m.v. druk, fotokopie, of op welke andere wijze dan ook, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de NFG; behoudens de door de wet gestelde uitzonderingen.