NFG Nieuwsflits

18-12-2025 | nr. 389

 
Jouw bijdrage voor de NFG- Nieuwsflits?

Wil je iets bijdragen aan de NFG-Nieuwsflits? Informeer naar de voorwaarden:

Suggesties voor ons TCC-magazine?

Laat het ons weten!

Stuur een e-mail naar de redactie.

Nieuws van het secretariaat

Kerstgroet


Het einde van het jaar nadert en dit is dan ook de laatste reguliere Nieuwsflits die wij dit jaar zullen versturen.


Graag staan we even stil bij het bijzondere werk dat jullie elke dag weer verrichten.

In een periode waarin verbinding en aandacht belangrijker zijn dan ooit, maken jullie een groot verschil voor mensen die steun, richting of hoop nodig hebben.


We wensen voor jullie warme, rustige en gezellige feestdagen. Dat het nieuwe jaar ruimte mag brengen voor professionele groei, krachtige samenwerkingen en vooral: zorg voor jezelf en elkaar.


Fijne feestdagen en en een goede jaarwisseling!

Sluiting NFG kantoor


Van 22 december t/m 2 januari is het NFG kantoor gesloten. Voor dringende zaken kun je een mail sturen. Deze wordt z.sm. in behandeling genomen, maar beantwoording kan wel langer duren dan je van ons gewend bent.

NFG Ethische waarden en beroepscode


Op dit moment loopt er bij de zorgverzekeraar ONVZ een onderzoek naar een NFG-hulpverlener die bij ons geregistreerd is in de vakgroep VPMW, de vakgroep voor Psychosociaal Hulpverleners. Deze hulpverlener behandelt met een natuurgeneeskundige therapievorm die wij niet in onze portefeuille hebben en waarvoor geen prestatiecode is.


In de nieuwste Follow the Money besteed men wederom aandacht aan de complementaire branche. Deze keer betreft het een therapeut (niet aangesloten bij de NFG) die beweert met hoge doseringen vitamine C kanker te kunnen genezen. Hij beweert dat "Vitamine C eigenlijk een chemokuur is zonder bijwerkingen”. De inspectie voor de Gezondheidszorg (IGJ) heeft in het recente verleden zijn praktijk gesloten wegens ernstige tekortkomingen. Als reactie daarop heeft hij een nieuwe praktijk geopend.


Duidelijk mag zijn dat de complementaire branche nu in de spotlights staat. Vanuit meerdere hoeken wordt er kritisch naar ons gekeken; óók vanuit de IGJ.


Bij registratie gaat iedereen akkoord met onze Ethische waarden en beroepscode en deze zijn terug te vinden bij de Downloads (na inlog op onze website). Wij wijzen jullie er nogmaals op om te handelen naar hetgeen in dit document staat. In dit document lees je o.a. het volgende, en dat geldt voor iedereen;


Schoenmaker, hou je bij je leest!

Oproep aan iedereen met een collectieve Zakelijke Inventarisverzekering


Heb jij via de NFG een Zakelijke Inventarisverzekering én heb jij een tweede praktijkadres, meld dit dan bij het secretariaat van de NFG. Wij geven dit door aan de verzekeraar zodat ook dit tweede praktijkadres gratis meeverzekerd kan worden.

Bewaarplicht vs. verzoek om vernietiging dossier


In de WGBO staat dat je dossiers 20 jaar moet bewaren. De AVG zegt dat een cliënt een verzoek tot vernietiging van het dossier mag doen. Spreekt dit elkaar niet tegen? Wij vroegen dit aan onze Gezondheidsrecht advocaat Kristien Croezen van Yspeert advocaten en zij zocht e.e.a. uit voor ons. Hierover hebben wij eerder in onze Nieuwsflits gecommuniceerd. In jouw NFG dossier vind je bij de Downloads onderstaand document over dit onderwerp;

Overigens is het níet de bedoeling dat je zelf actief beleid voert op het laten vernietigen van de dossiers. Je mag dit b.v. niet standaard als keuze-optie meenemen in je behandelovereenkomst. Het verzoek tot dossiervernietiging moet vanuit de cliënt komen. Een cliënt kan vooraf de gevolgen van het vernietigen van een dossier niet overzien en een hulpverlener moet een cliënt hiertoe dus in bescherming nemen. Alleen als een cliënt uit zichzelf hiertoe een verzoek bij jou indient, dien je het dossier normaal gesproken te vernietigen. Er kunnen ook redenen zijn om niet op het verzoek van de cliënt in te gaan, lees daarom bovenstaand document goed door.

 

Vacature Psycholoog/ Psychosociaal Therapeut

Locatie: omgeving Raalte en Dedemsvaart


De praktijk


Puur inzicht is een zelfstandige praktijk voor psychosociale zorg en coaching. De praktijk richt zich op mensen die overbelast zijn of uit balans zijn geraakt. Klachten die veel behandeld worden in de praktijk zijn: burn-out, trauma, somberheid en angst. Met verschillende werkvormen waaronder oplossingsgerichte therapie, ACT en EMDR worden cliënten vooruit een steuntje in de rug gegeven. De visie van Praktijk Puur inzicht is om mensen steun en handvatten aan te geven, zodat ze daarna zelf weer verder kunnen.


De functie 


Er is behoefte aan een (toegepast) psycholoog/ psychosociaal therapeut die ervaring heeft met therapie als CGT, ACT, mindfulness. Ook is het een pré als je ervaring hebt met het behandelen met EMDR. Puur Inzicht heeft een praktijk in Zwolle. Zowel loondienst als freelance bespreekbaar.


Interesse; lees hier verder.

 

Intervisiegenoten gezocht

Omgeving: Schagen


Hallo,


Wij zijn een betrokken en open intervisiegroep en hebben ruimte voor 1 à 2 nieuwe collega-therapeuten.


Werk je als psychosociaal therapeut en vind je het waardevol om samen te reflecteren, je te verdiepen, ervaringen te delen en elkaar professioneel te versterken?


Dan ben je van harte welkom om aan te sluiten.

We ontmoeten elkaar in een veilige, gelijkwaardige sfeer waar we écht de tijd nemen voor verdieping.


Heb je interesse of wil je meer weten?

Neem dan contact op met: 

Debby Versteege 

debby@movearis.nl

 

Bij- en of Nascholing

Hieronder vind je een selectie van

de NFG-agenda:


Start: 8 januari 2026

Thema: Kinderen en hoogbegaafdheid

PSBK- of MBK-accreditatie: nee

Duur: 2 dagen

Locatie: Amsterdam


Start: 9 januari

Thema: Mindfulness training MBSR/MBCT

PSBK- of MBK-accreditatie: nee

Duur: 8 wekelijks, 2 uur

Locatie: Bergen op Zoom


Start: 12 januari

Thema: Relatie en Partnerdynamiek

PSBK- of MBK-accreditatie: nee

Duur: 6 dagen

Locatie: Oudewater


Op zoek naar PSBK (of MBK) geaccrediteerde bijscholing? Hier lees je welke scholingen wij erkennen.


Kijk hier voor de volledige agenda

 
 

Links

NFG-website

TCC-magazine op Facebook

Koepel NAP


Volg ons ook op Facebook en LinkedIn

De medewerkers van het NFG-secretariaat zijn niet aansprakelijk voor de inhoud van ingezonden artikelen, overgenomen berichten en brieven. De NFG nieuwsflits is met de grootst mogelijke zorg samengesteld. Noch de samenstellers, noch de NFG stellen zich aansprakelijk voor eventuele schade als gevolg van vermeende adviezen, onjuistheden en/of onvolledigheden.
 
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt d.m.v. druk, fotokopie, of op welke andere wijze dan ook, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de NFG; behoudens de door de wet gestelde uitzonderingen.